Alumni

 

 Indiahoma Alumni

Bill Lee, Class of '48, sent this terrific suggestion: "How about an alumni page to allow alumni & old friends to be able to contact each other. Many of us have lost contact with each other. Bill Lee Class of '48"

We'd love to see a conversation beginning through the message box at the bottom of the page. Please send us news, comments, ideas....

Names in red give you links to e-mail addresses.

CLASS OF 2010

Abigail Allman Jennifer Belcher-Pollard KayLee Butler Lindy Cain
Blake Calvert Ronnie Currey Chance Dean Cody Dodd
Joshua Douma Jessica Enriquez Ivan Gutierrez Lacee Haynes
Collin Land Ashley Lonetree Robert Navorska Shawna Parrott
Brooklyn Patton Lawrence Perez Cody Sargent Kristina Trevino

 

CLASS OF 2009

Thomas Overstreet-Wisner

Elijah Wiginton

James Stone

Chelsea Heavin

Lauren Lafferty

Stephanie Bird

Stephen McCuiston
Joseph Johnston Jarett Lovelace Chad Bailey Cynthia Bradley
Alicia Igo Seth Copeland Clint Curtsinger Vanille Domant
Danielle Gatlin DeeAnn Tucker Kaitlin Tahah Kirsty Noel

CLASS OF 2008

Justine Enriquez

Zach McWilliams

Jacob Red Elk

Lindsey McCuiston

Elizabeth Cheek

Johan Tholome

Jessica Mahaffey

Kalicia Kowena

Heidi Dissinger

Arturo Sandoval

D'Lisa Carpenter

Satin Hitt

Benjamin McClung

Jake Roberts

Andrea Bernal

Gary Ransom

Leslie Bradley

Aaron Henson

Petina Coffey

Roberto Diaz

Jeffrey Fischer

Christopher Burgess

Hazar Ozcan

Johnathon Bird

Jarred Wisner

Michael Andersen

Iuri Michel David Waitscox Derek Tippeconnie

 

CLASS OF 2007

Drew Carptenter Illaina Johnson Kelly Dean Mahaffey Mattie Souza
Laura Garcia Kellie Jones Jeff McClung Shailah Red Elk
Amanda Gonzalez William Kiser Jessica McClung Kyle Trevathan
Satin Hitt Chris Large Anthony "Anton" Scott Aaron Ulloa

CLASS OF 2006

Sandra Bradley Brett Kommacheet Drasko Ljesar Jesse Roberts
Philip McCuiston Erica Dissinger Sara Mitchum Blake Biles
Melissa Bigbow Rachael Frazier Richa McClung  
Stacey Birgenheier Chase Lafferty Jake Lovelace  

CLASS OF 2005

Amy Cain Paul Crosby James "Bubba" Komahcheet Anthony Ulloa
Keith Carter Jessica Eidson Casey McClure  
Kristin Carter David Griffin Erika McCollum  
Lindsey Cress Ashlee Jones Alison McCuiston  

CLASS OF 2004

Terry Blair Lindsay Gatlin Nick McCuiston Kacper Smigielski
Laura Cain Steven Fortier

Jerry Morrison

Casey Trevathan
Deric Carpenter Talana Hudgens Cole Neugebauer Brad Windham
Kirsten Calhoun Thomas Martinez T. J. Painter Karen Young

CLASS OF 2003

Elizabeth Andersen Anthony Frazier Lindsey Robertson Lindsay Tucker
James Davenport Elizabeth Brown J.T. Crosby Krystal Garcia
Amber Hudgens J.W. Koweno Chantelle Tenequer (NEE: Baltierra) Patrick McKenzie
Ashley Morrison Todd Perou Sascha Phelps Matthew Ramirez
Heather Stein Kevin Tenequer Jodi Brenton (NEE:Trotter)  

 

CLASS OF 2002

Estela Campos

Chris Webster

Luis Carlos Bayliss

Jennifer Bull

Lacie Cain

Aaron Carter

Ben Cooper

Halee Hoss

Shannon Jones

Celena McClung

Dusty Norman

Mark Painter

Chris Webster

Crystal Zurenda (NEE: Webster)    

 

CLASS OF 2001

Felicia Knight (Nee: Baltierra) Amber Bigbow Anna Boiarchuk Joe Brenton
Melissa Brittain Mary Cable Jessica Carter Mike Cochran
Wayne Cox Melissa DeGiamco Rebecca Wright (NEE: Givens) Conchita Johnston
Mesha Johnston Brad Jones Kari Kowena Pavle LJesav
Martin Martens Tenessa Mowatt Bradley Payne Scott Phelps
Jonathon Ramirez Erik Shirvinski Paul Treisa Heath Tucker
Brandi Webster Rachel Webster (NEE: Jones) Jenni Weeks  

 

CLASS OF 2000

 

Robert Andersen (Deceased)

Sarina Baltierra (NEE: Birge)

Angela Bull

LaQuinna Fixico

Kevin Hannabass

Cory Jackson

Beatriz Palercios

Kevin Painter

Beth Perry

Philipp Raub

Laura Roberts (Nee: Martin)

J. R. Shipley

Mandi Shirvinski

Blazeca Tlie

Jennifer Zitterkobb

 

 

CLASS OF 1999

Bryn Winters (NEE: Albright)

Mike Aunich

Amanda Beane

BJ Hughes

Josh Katvala

Tallie Large

Mica Martinez

Jennifer McClure

Mary Ann McKenzie

Brent Patterson

Mari Walker (NEE: Perry)

Hilde Sandvick

Brandon Stirber

Elsie Tissychy

Dwayne Womack

Katrin Zimmermann

 

CLASS OF 1998

Fred Baltierra

Donna Cable

Mary Carothers

Trey Carothers

Chris Collins

Tonya Daugherty

Dylan Dodd

Don Fixico

David Martin

Josh Probst

Shane Quinn

Billy Roberts

Joshua Reiman

Jayme Romero (NEE: Treisa)

Deanna Lynn (NEE:Stone)

Jacquline Lee (NEE:Studebaker)

Arvis Thompson

Arthur Webster

JW Webster

Amber White (NEE: Givens)

 

CLASS OF 1997

 Dawn Held  Anthony Hoahwah  Chris Jones

Ivana Kesic

Britney King

Robbie Merant

Eric Moeller

Maria Pines

Nikola Radic

Darren Ray

Dustin Stamper

Richard Tissychy

Monika Zelenay

     

 

 

 

CLASS OF 1996

Robin Jones(NEE: Blakesley)

Nathan Deaton

Eva Dingel

Sarah Gharbi

Varesa Guimaraes

Justin Lambert

Keith Neugebauer

Dechar Praunpituk

Robert Schroder

Igor Svaby

Alicia Ulloa

Gabriele Villanger

CLASS OF 1995

Douglas Alencar dbalencar@yahoo.com

Filipe Alves

Natasha Arguelles

Martina Bechna

Amanda Berry

Alina Chardon

Viola Chilesotti

James Freeman

Henrietta Keij

Paula Miranda

Cory Neagle

Claudia Oshiro

Dominic Pawlowski

Hanna Trogen (NEE: Pikkanen)

Jason Woodward

Jeremy Woodward

CLASS OF 1994

Misty Powlowski (NEE:Cable)

Larry Cain

Tonya Clowser (Deceased)

Kevan James

Jon Katvala

Vendula Krijcova

Rance Stoll

Richard Peterson (Deceased)

Jamie Wilson (Igor)

CLASS OF 1993

Carmen Chebahtah

Amy Cochnres

Phillip Dreadfulwater

Carl Foutch P.O. Box 645, Shattuck OK 73858

Shawna Tanner (NEE: Hannabass)

Todd Hoahwah

Lisa Pawlowski (NEE: Blakesley)

Deanna Adamson (NEE: Mahaffay)

Kassie Robertson

Kelli Thrash

Kelli Ulloa (NEE: Stamper)

CLASS OF 1992

Tennyson Berry II

Wade Cheek

Velinicia Cooper (NEE:Coffelt)

David Dodd

Chel Hatfield (NEE:Cheek)

Wade Hatfield

Craig Hoahway

Becky Katvala

Shawna Peterson

Billy Bob Webster

CLASS OF 1991

Leanna Banse (NEE: Cable)

Scott Dobson

Brandi McKinney (NEE: Fischer)

Cherie Vanlandingham (NEE: Fort)

Adam Gray

Charlette Scott (NEE: Hokeah)

Sandra Peller (NEE: Lambert)

Tammy McCormick

Teffany Whedbee (NEE: Quinn)

Jodee Ulloa (NEE: Robertson)

Donna Kinder (NEE: Stoll)

Chad Thompson

CLASS OF 1990

Lydia Bowles (NEE: Seymour)

Joe Bland

Carla Chebahtah

Clara Martinez (NEE: Edison)

Mich Ellis

Kendal Gray (NEE: Stone)

Kimberly Smalley (NEE: Gray)

Clay Lents

Rhonda McCormick

Tonya Meyers

Mick Mills

Dana Jones (NEE: Roach)

Aimee Mallett (NEE: Katvala)

Brandi Robertson

Chris Ulloa

Janna Whitworth

Michael Williams

Travis Wozniak

CLASS OF 1989

Andy Bennett      Visit Andy's Web Site at http://andy_bennett.home.mindspring.com

Nancy Brady

Travis Brewer

Tom Fisher

Suzanne Whitebird (NEE: Wilson)

Brad Grooms(Deceased)

Shad Hannabass

Lloyd Howell

Margaret Griffin (NEE: Owens)

Amy Rhoads (Nee: Harrell)

Mary Tenequer

 

CLASS OF 1988

Jim Brown (Deceased)

Kristie Tahchawwickah (NEE: Chance)

Missy Durham (NEE: Russo)

Corey Freemen

Jeffrey Hannabass

Vernon Lambert

Kathy Sovo (NEE: Martinez)

James Pierce

Desire Rutherford

Jonas Scarbrough

Kenneth Tahah

Victor Ulloa

Steven Wahnee

 

CLASS OF 1987

Darren Baker

Frankie Cable

Sonya Clowser

Stephanie Baker (NEE:Brewer)

Jeana Doyle

Brent Hannabass

Joe Bob Harrell

Shannon Willcox (NEE: Prater)

Martha Turner (NEE:Tenequer)

Lori Treisa (Nee: Pittman)

Ryan Treisa

Eilene Roberts (NEE: Ulloa)

Mellisa Weston

Julie Chadwick (NEE:Whitworth)

 

CLASS OF 1986

Christy Castleberry

Dawn Dodd (Nee Davenport)

Donald Edison

Karin Elam

Mary Henson

Korey Wilcox (NEE: James)

Kerry Kretzer

Kevin Marcum

Alisa Marshall (NEE: Stoll)

Michael Martinez

Todd Noel

Douglas Owens

Steve Robinson

Thomas Weston

 

CLASS OF 1985

Laura Bennett

Nancy Travis (NEE: Cable)

Michelle Cook (NEE: Roberts)

Darin Dale

Penny Delong (NEE: Singleton)

Tim Henson

Laurice McClung (NEE: Jones)

J. B. McClung

Lisa McClung (NEE: Pittman)

Wayne Roach

Sheila Guidry (NEE: Stoll)

Michael Tenequer

Donald Wahnee

Pamela Wisner (NEE: Overstreet)

CLASS OF 1984

Christy Fischer (NEE: Brewer)

Shawn Davenport

Elizabeth Sanderson (NEE: Chance)

Tommy Dawson

Harlan McCarthy

Marc Ulloa

Roger Wisner

 

CLASS OF 1983

Sherry Stuever (NEE: Brown)

Jay Coffelt

Billy Cook

Deryn Cook

Sandi Martin (NEE: Feind)

Teri Tory (NEE: Frazier)

Tammy Morris (NEE: Hutchens)

Richard Martinez

Charlotte Lee (NEE: McClung)

Fagen Morris

Matthew Roberts

Scott Robinson

David Stidham

Greg Wilson (left before 1983

but would love to be in touch.

See messages below!)

 CLASS OF 1982

Michael Hannabass

Glenn Lonetree

Whitney Chrstian

Tim McClung

Telesa Dymaster

Billy Komacheet

Kari Sue Davenport

Karen Stecher

Brenda Feind

Teresa Stoll

Brian Wozniak

Ricky Stoll

Billy Bigbow

Valerie Clark

Shauna Jones

Kim Covington

Katherine Quinn

 

CLASS OF 1981

Justine Lovelace (NEE: Baker)

Sheri Dale

Craig Davenport

Lennetta Davenport (NEE: McClung)

Billy Dawson

Kenneth Elam, Jr. (Deceased)

Toby Hill

Larry Hickerson

Lisa Hoahwah

Betty Lambert

Tim Ledford

Joe Mahaffey

Gary Marcum

Dennis Meyers

Rusty McCarthy

Kathy Stidham

Warren Tahchawwickah

Lori Shook (NEE: Tucker)Deceased

Lewis Weeks

Robert Wisner

 

CLASS OF 1980

Annette Copeland (NEE: Adler)

Kimmie Bentz (NEE: Sorrow)

Carol Brewer (NEE: Paddyaker)

Lanetta Davenport (NEE: McClung)

Deanna Pierce (NEE: Dawson)Brenda Antley (NEE: Edison)

Timmy Fischer

Valerie Hartman

Carol Jimenez (NEE: Paddyaker)

Lesa Lafferty (NEE: Bussey)

Joyce Langford (NEE: Stirber)

Chet Mathias

Charlotte McCabe (NEE: Hill)

Debbie Newton

Tammy Roberts (NEE: Stoll)

 

CLASS OF 1979

Paula Fisher (NEE: Bland)

Ron Bussanmas

Mark Cain

Kenny Christian

Gayla Evans

Melissa Gordon

Terry Igo

Roy Jaye

Tad Lovelace

Linda Shell (NEE: McCarthy)

Victor McCarthy

Paula Poafpybitty

Wayne Rindal

Denise Rowell (NEE: Enriquez)

Carla Self (NEE: Wisner)

Don Sisk

Donna Garcia (NEE: Tahchawwichah)

Ron Teras

Brad Wilson

 

CLASS OF 1978

Jana Locke (NEE: Adler)

Sheri Chavez (NEE: Asenap)

Sonya Kemnitz (NEE: Bailey)

Susan Bigbow

Geoff Bird

Benny Cable

David Carothers

Rocky Emmons

Jon Hotubee

Mary Lou Koweno (NEE: Figueroa)

Matthew Newton

Ravenwing Pahcoddy

Deborah Hargrove (NEE: Singleton)

Venitia Ute

Wesley Zitterkob

 

CLASS OF 1977

Paula White (NEE: Burt)

Patricia Cain (NEE: Lambert)

Rodney Cain

Dianna Dempsey (NEE: Wisner)

John Enriquez

Angela Figueroa

Wade Hill

Tyron Hoahwah

Danny Jones

Billie Kern (NEE: Box)

Pam Kern (NEE: Springer)

George Lonetree

Charlotte Ward (NEE: McCarthy)

Karen Maxwell (NEE: Meyers)

Karen Roach (NEE: Killian)

Debbie Stirber-Kirk-Bevill

Steven Stoll

Bernard Tate Jr.

Pamela Tucker (NEE: Frazier)

Earl Webster, Jr. Deceased

 

CLASS OF 1976

Curtis Adler

Ramona Almanzo

Gayla Burgess (Deceased)

Connie Cable

Ricky Emmons

Randel Fischer

Mellyna Patterson (NEE:Hickerson)

Elizabeth Honea

Maurice Jones

Jimmy Neugebauer

Jefferson Roberts

Fred Rusch, Jr.

Linda Rusch (Deceased)

Paul Springer

Bernadette Richardson (NEE: Tate)

 

CLASS OF 1975

Larry Bennett

Karen Kagle (NEE: Bigbow)

Bruce Bailey III

Larry Cain Jr.

Adolphus Figueroa

Michael Frazier

Jill Treisa ( NEE: Givens)

Terry McCarthy Jones (Deceased)

Gayla Wiginton (NEE: Mercer)

Patti Snow (NEE: Rollins)

Sammy Roberts

Nora Souza (NEE: Lambert)

Terry Stoll

Juanell Webster (NEE: Ledford)

 

CLASS OF 1974

Stephanie Abbott would like to hear from the class of 1974.
SeaAbbott@aol.com

Stephen Hickerson

Sheri Hill

Jimmy Igo

Gary Koweno

Leonard Ledford

Teresa Jackson (NEE: Messick)

Lee Ann Moeller (NEE: Perry)

Janice Johnson (NEE: Neugebauer)

Teresa Poafpybitty

Becky Haney (NEE: Robertson)

Sherry Hanza (NEE: Stoll)

Lea Ann Terry (NEE: Bussanmas)

Virginia Wilson (NEE: Cable)

Denise Wood

 

CLASS OF 1973

Tannah Abernathy (NEE: Hamilton)

Timothy Bennett

Ivena Bigman

Debra Brewer (NEE: Carter)

Debra Bryan

Karen Mattia (NEE: Burgess)

Ann Whiting (NEE: Carothers)

Leon Fischer

Vernon Fischer

Kirk Givens

Dennis Hickerson

Marian Hoahway (Deceased)

Denise Jones

Starla Massey (NEE: Krohn)

John McCarthy, Jr. (Deceased)

Erma Pregler (NEE: Meyers)

Donna Hukill (NEE: Singleton)

Paula Marburger (NEE: Stoll)

Carrie Woodward (Nee: Kimbrough)

 

CLASS OF 1972

Coretta Albright (NEE: Igo)

Robin Gaskamp (NEE: Beauchamp)

Gail McAllister ( NEE: Brenton)

Charles Cable (Deceased)

Judy Spraggins (NEE: Emmons)

Robin Gaskamp (NEE: Beauchamp)

Michael Koweno

Debbie Hickerson (NEE: McGill)

Franklin Poahpybitty

Benny Roberts

Deborah Schwartz (NEE: Young)

Juana Stoll (Nee: Sellers)

Patricia Henderson (NEE: Singleton)

Patsy Stoll

Cathy Russell (NEE: Wood)

Joy Clifton (NEE: Zitterkob)

 

CLASS OF 1971

Darryl Asenap (Deceased)

Armond Burgess

Bobby Carter

Randy Carter

Mark Cheatham

Karen Roark (NEE: Christian)

Gary Emmons

Alvin Fischer

Arnold Fischer

Teddy Mercer

Daryl Perry

Victor Stoll

 

CLASS OF 1970

Eddie Bennett

John Boyd      Visit John's Web site athttp://home.cfl.rr.com/jcboyd/index.html

Gaila Cable (NEE: Krohn)

Ricky Carothers

Faith Hewes (NEE: Brenton)

Greg Carter

Ray Carter

Connie Holmes (NEE: Christian)

Darwin Hannabass

Kenneth Jones

Sanford Komocheet

Richard Koweno

Susan Rutter (NEE: Parker)

Charles Rollins

Rita Wilson (NEE: Stoll)

 

CLASS OF 1969

Karen Beaird (NEE: Boxberger)

Robert Carothers

Celia Cox

John Koweno

Lorene Bowen ( NEE: Koweno)

Dale Neugebauer

Couer D'Alene Jacobs (NEE: Poafpybitty)

Peggy Donnell (NEE: Robertson)

Billy Bob Singleton (Deceased)

Janis Hipp (NEE: Wynn)

 

CLASS OF 1968

Roberta Burgess

Frankie Cable- (Deceased)

Robert Cheatham

Connie McCarthy (Clowser)

Jerry Clowser

Mary Roman (NEE: Clowser)

Sonja Portwood (NEE:Emmons)

Freddy Fletcher

James Koweno

Kenneth Koweno

Keith Marcum

Randy Mercer

Jerry Neugebauer

Pat Tack (NEE: Perkins)

Gerogia Berry (NEE: Robertson)

Shirleta Benfield (NEE: Ryder)

Bruce Sanders

Jimmy Singleton

Russell Stoll

Linda Yackeyonny (NEE: Tenequer)

Delmona Benally (NEE: Wesaw) (Deceased)

 

CLASS OF 1967

Paul Abbott

Rhonda Moore (NEE: Jaye)

Dick Mowatt

Joyce Ryder (NEE: Neugebauer)

Jay Dee Robertson

Sandra Hannington (NEE: Ryder)

Johnny Hugh Woodward

 

CLASS OF 1966

Arlene Asenap

Mike Asenap

Donzetta Ikner (NEE: Burgess)

Matthew Chebahtah

Sharon Hannabass (NEE: Christian)

Janie Harrell (NEE: Zitterkob)

Jan Hurley (NEE: Hunter)

Billy Koweno

Lonny Mercer

Gary Neugebauer

Ardith Parker

Timothy Parker

Edmond Wilkerson

Linda Gibson (NEE: Zitterkob)

 

CLASS OF 1965

Alicia Abbott

Kenneth Allen

Margala Asenap (NEE: Carter)

Jerry Bland

Shirley Buchwald (NEE: Stoll)

Joe Chebahtah

David Eckhart

Linda Henderson (NEE: Glandon)

Dianna Greenleaf (NEE: Boxberger)

Robert Grooms

Cynthia Haney

Darlene Holmes (NEE: Asenap)

Angeline Sapcut (NEE: Maynoahonat)

Melvin Neugebauer

Toni Coakley (NEE: Parker)

Joyce McSwain (NEE: Parker)

Linda Roach

Sherry Knowles (NEE: Robertson)

Rita Runkle

Johnny Sanders (DECEASED)

Glenda Kinney (NEE: Singleton)

Ronnal Stoll

Lynn Young

 

CLASS OF 1964

Hank Abbott

Elaine Wood (NEE: Barger)

Sally McKaskle (NEE: Bentley)

Amelia Burgess

Glenna Chance (NEE: Clark)

Pete Coffey, Jr.

Kenneth Grooms

Jim Hardin

Juanita Sheppard (NEE: Koweno)

Gwendolyn Jenkins (NEE: Preast)

Labert Tahah

 

CLASS OF 1963

Larry Barger (Deceased)

Jimmie Carter

Jack Dodd

Shirley Dodd (NEE: Parker)

Don Hannabass

Linda Wynn (NEE: Harrison)

Ronny Hicks

Weldon Koweno, Jr.

Augustine McCafferty (NEE: Mowatt)

Preston Noel

Sharon McAlister (NEE: Williams)

Clarence Pahcheka --- tribute to Clarence's brother: Robert Pahcheka, U.S. Marine

Don Parker

Jack Perkins

Lonnie Sellers

Pat Stoll (NEE: Allen)

Jay Woodward

 

CLASS OF 1962

Marilee Chebahtah

Rosemary Chibitty (NEE: Maddox)

Janice Dodd (NEE: Lee)

Joyce Glandon

Joe Harrell

Rose Mary Kern (NEE: Stoll)

Melvin Knowles (Deceased) In memory of Melvin "Butch" Knowles  http://www.barkley.biz/~ronald/knowles/index.htm

Jim McClung

Ron Parker

Terry Lynn Perryman

Sharon Phelps (NEE: Ryder)

Margie Marie Fields (NEE: Slatten)

Lonnie Tenequer (Deceased)

 

CLASS OF 1961

Judith Ann Gordon (NEE:Asenap)

Eddie Chebatah

Claude Craft

Don W. Neugebauer

Stanley Neugebauer

Gayle Lovelace (NEE: Perkins)

Carroll Peck (NEE: Williams)

Vernice Williams (Tahchawwickah)

 

CLASS OF 1960

Jimmy Baker

Barbara Baker (NEE: Meyers)

Gayla Beauchamp

Linda Couch

Eleta Schriener (NEE:Dodd) (Deceased)

Barbara Eckhart (NEE: Covington)

Gerey Foskin (NEE: Beauchamp)

Jerry Gilliam (Deceased)

Jim Harrell (Deceased)

Bill Hatfield

Carolyn Higgins (NEE: Jones)

J..D. Lee      BLOG

Thomas Knowles (Deceased)

Sandra Chesnut (NEE: Parker)

Edwina Price (NEE: Singleton)

Robert Poafpybitty (Deceased)

Arnold Preast (Deceased)

Donald Preast

Melvin Roach (Deceased)

Bobby Ryder

Duane Sellers

Marthella Gibson (NEE: Slatten)

Richard Stoll (Deceased)

Royce Teakell (Deceased) Visit a memorial website at http://www.barkley.biz/~ronald/teakell/royce.htm

 

CLASS OF 1959

Billy Burk

Billy Ferguson

Brenda Bielby (NEE: Greb)

Linda Vanantwerp (NEE: Hannabass)

Frank Kowena (Deceased)

Judy Macfadzean (NEE: Glandon)

Jacquetta McClung (NEE: Parker)

Ramona O'Dell (NEE: Miller)

Linda Trammel (NEE: Neugebauer)

Judy Kay Noel (NEE: Roberts)

Fran Thom (NEE: Poafpybitty)

Mary Jane Roberts (NEE: Smith)

Geraldine Rogers (NEE: Branum)

Glen Slatten

 

CLASS OF 1958

Lester Dale Adler

Ethel Parkinson (NEE: Akins)

 Alan Bandy  bandyar@drexel.edu

Carl Cranfill (Deceased)

Jerry EckhartJerry Geiger

Tom Gordon(Deceased)

Leslie Greb

Francis Grooms (Deceased)

Frank Grooms

Bobby Lindgren (Deceased)

Beatrice Arterberry (NEE: Roach)

Jerry Ryder

Preston Tahchawwickah (Deceased)

Lois Bannister (NEE: Wilkerson)

 

CLASS OF 1957

Sue Karotis (NEE: Allen)

Tom Baker

Doris Bennett ( NEE: Ferguson)

Peggy Leonard (NEE: Hargrove)

Clem Kowena

Beulah McClung (Deceased)

Carlden McClung

Rae Nell Meyers (NEE: Stoll)

Charles Preast

Pat Brantley (NEE: Robertson)

Ruben Stoll

Billy Bob Wiesner

 

CLASS OF 1956

Al Bennett

Beth Bonds (Deceased)

Bobbie Bussey (NEE: Baker)

Rosemary Bigbow (NEE: Asetamey) (Deceased)

Gilbert Chebahtah

Jay Coffelt

Janice Fain (NEE: Meadows)

Kenneth Frazier

Edith Wright (NEE: Moon)

Robert Smith (Deceased)

Don Tenequer (Deceased)

Deanna Voegli (NEE: Prince)

Luella Saupitty (NEE: Yokesuite)

 

CLASS OF 1955

Donnie Beauchamp (Deceased)

Bill Chebahtah

Harold Cronin

Bobbie Bates (NEE: Hardin)

Yovene Krueger (NEE: Hunt)

Kenneth Igo (Deceased)

Pauline Igo (NEE: Bridges )

Larry Lee and Linda Lee

Ann McGuire (NEE: Lindgren) (Deceased)

Roy V. Meyers (Deceased)

Charlotte Preston (NEE: Cude)

Howard Roach

Georgia Ryder (NEE: Christian)

Dwight Sellers

Elfreda Smith (NEE: Stoll)

Rama Jean Stoll (Deceased)

Rose Swan (NEE: Preast)

Dale Whitney (Deceased)

 

CLASS OF 1954

Vinton Baker

Clifton Bonds (Deceased)

Hayden Bridges (Deceased)

Corrine Rindal (NEE: Chebahtah)

Mary Louise Crossland (NEE: Cranfill)

Ola Faye McPhail (NEE: Cude)

Donald Geiger

Edith Duncan (NEE: Glandon) (deceased)

Lenita Green (NEE: McClung)

Elizabeth Hull (NEE: Meadows)

Marie Ledford (NEE: Perkins)

Anna Lonetree (NEE: Bigbow) (deceased)

Harvey Mowatt

Lena Faye Hennigar (NEE: Morrison)

Peggy Pacheka

LaVois Taylor (NEE: Ryder) (deceased)

VaLois Shuler (NEE:Ryder)

Lindell Sexton

Carol Hall (NEE: Tahchawwickah)

Benny Tahmahkera

Morrison Tahmahkera (Deceased)

 

CLASS OF 1953

Lavelle Knox (NEE: Anderson)

Billy Bigbow

Bobby Coffelt

Ruby Farley (NEE: Stoll)

Jack Hardin

Priscilla (Pat) Frazier (NEE: Hargrove)

Lucille Wallace (NEE: Hoahway)

Jo Etta Krueger (NEE: Jones)

Frank Lindgren

Mary Ann Pahcheka

W.A. Priest

Vera Allen (NEE:Stoll)

Arlene Wilson (NEE: Roach)

 

CLASS OF 1952

 

Betty Zeitlow (NEE: Adler)

Harvey Adler (deceased)

Edward Baker

Dale Barger

Wilma Parks (NEE: Bentley)

Paul Christian (deceased)

Nelda Morgan (NEE: Collins)

Mozelle Fischer (NEE: Cooper)

Joyce Jones (NEE: Lee)

Dwight Ledford (deceased)

Bill Lindgren

Keith Morrison

Delores Stoll (NEE: Harrell)

Jacquetta Durham (NEE: Thorn)

 

CLASS OF 1951

Wanda Barron (NEE: Poole)

Bill Brenton (Deceased)

Cenn Christian

Benny Cooper

Doris Gregory (NEE: Glandon)

Harold Glandon (Deceased) Visit memorial site at http://www.barkley.biz/~ronald/glandon/

Willie Lambert

Marlene Ledford (NEE: Perkins)

Peggy Lovejoy (NEE: Geiger)

Travis Mahsetky (Deceased)

JoAnn Messick (NEE: Bland)

Peggy Parks

Lavenia Schoffner (NEE: Neugebauer)

Harley Roach

A.J. Ryder

Herwannah Sellers (NEE: Bussanmus)

Ralph Stoll

Dorothy Holland ( NEE: Sutton) (Deceased)

Virginia Weeks (NEE: Foley) (Deceased)

Thaylia Durham (NEE: Wisner)

Ann Woodward (NEE: Chisum)

 

CLASS OF 1950

 

Irene Asetomy (Deceased)

Jean Bays

Mary Fischer (NEE: Jackson)

Ina Ruth Fritz (NEE: Cranfill)

Marlene Gordon (Deceased)

Dave Keno

Irvin Moon

J.D. Morrison

DeLois Lee (NEE: Null) (Deceased)

Wayne Owens

Oleta Foley (NEE:Parks)

Albernice Stoll (NEE: Hartman)
 

CLASS OF 1949

William Blakesley(Deceased)

Jessie Bruton

Sam Carothers (Deceased)

Betty Lou Chappabitty (Deceased)

Joyce (J. C.) Cranfill      BLOG

Betty Cooper (NEE:Hadley)

Willis Hargrove (Deceased)

Jobyna Hoahwah (Deceassed)

Herman Ledford

Rex Lee

Collene Hunt (NEE: McLinn)

Colleta Stoll (NEE: McLinn) --- P.O. BOX 36 --- Indiahoma, OK 73552

Pauline Moore +

Gerald Neugebauer

Winfred Peomoceah (Deceased)

Don Purdy

Johnnie Ryder -(Deceased)

Beverly Sutton (Deceased)

Leatrice Cable (NEE: Tahmahkera)

Joy Thorp

Mary Lee Wilson (Deceased)

 

CLASS OF 1948

Dortha Adler (NEE: Jackson)

Don Brenton (Deceased)

Louise Hughes (NEE: Harris)

Roy Harris

Harold Hunt

Stacey Kassanavoid (Deceased)

Bill Lee revardlee@yahoo.com   

Ben Moore (Deceased)

Martha Scholl (NEE:Owen)

Leo Saupitty (Deceased)

Roy Stoll (Deceased)

 

CLASS OF 1947

Harold Bandy

Atha Mae Fisher (NEE: Bland)

Wayne Bland

Johnnie Mae Kenney (NEE: Fincher)

Arlene Shafer (NEE:Hargrove) (Deceased)

Perry Heath (Deceased)

Carlton Hoahwah (Deceased)

Merrit Kassanavoid (Deceased)

Joe Meador

Hubert Meadows

Kenneth McLinn

Barbara Jean Robertson (NEE: Harrell)

Maxine Skagg (Deceased)

Vinita Stradley

William Trotter (Deceased)

Coleen Wood

 

CLASS OF 1946

Wayne Alexander (Deceased)

Kenneth Baker

Maurice Bussanmas (Deceased)

Juanita McLinn Carter (NEE: Coffelt)

Jack Harwell

Lee Lanterman

Geraldine Brown (NEE: Ledford)

Donald Marcum

Bill Morris

Lena Fern Geiger (NEE: Null)

Ruth Harris (NEE: Reddin)

Billy Joe Ryder (Deceased)

Walter Sanders (Deceased)

Bonnie Martin (NEE: Savage) (Deceased)

Dorothy Harmon (NEE: Sims) (Deceased)

Ray Skaggs (Deceased)

Bruce Sutton (Deceased)

D. L. Watson, Jr.

Selma Garner (NEE:Zitterkob)

 
 

CLASS OF 1945

Louise Beeson (NEE: Kindred)

Harold Bentley

Wayne Cranfill (Deceased)

Gladys Talley (NEE: Greb)

Tom Hadley

Oletta Schrick(NEE: Harris)

Emma Courtney (NEE: Lindgren)

Gary Mclinn (Deceased)

Irma Smith (NEE: Null)

Thelma Bennett (NEE: Owens) (Deceased)

Lillian Park (Deceased)

Lola Prince (Deceased)

Ola Prince (Deceased)

Benny Wallis (Deceased)

Ina Pearl Young (NEE: Smith)

 

CLASS OF 1944

Bennie Adler (Deceased)

Ennis Beeson-Diploma ex post facto 2001- World War II Veteran (Deceased)

Elsie Mudra (NEE: Adler)

Ersal Bare Splinter (NEE: Gordon)

Lendol Barker (Deceased)

Aline Browning (NEE: Sargent)

Margorie Chappabitty (Deceased)

Lavada Dreith (NEE: Bandy)

Morris Hadley (Deceased)

Bertie Grace Meler (NEE Harlan)

Eugene Harris (Deceased)

Jo Della Roberts (NEE: Lambert)

Bernice Cozart (NEE: Norrell)

Wynema New (NEE: Ryder)

Venita Lee Chase (NEE:Powers) (Deceased)

Glen Sims (Deceased)

Freida Wilson (NEE: Sutton) (Deceased)

Franklin Thamahkera (Deceased)

Lucille Tahmahkera (Deceased)

Johnny Thorp (Deceased)

 

CLASS OF 1943

Dovie Fisher (NEE: Bland)

Hugh Carothers, Jr. (Deceased)

Helen Elliott (NEE: Cranfill)      BLOG

Roy Erikson (Deceased)

Paralee Parker (NEE: Ethell)

Dorothy Ferguson

Glen Gray (Deceased)

Nita Faye Overby (NEE: Keeney)

Lena Cox (NEE: Lambert)

Clyde Ledford (Deceased)

Gilda Gazlay (NEE: Metcalf)

Mary Altizer (NEE: Moore) (Deceased)

Mina Lou Oswalt (NEE: Park)

S. A. Robinson

Ted Wilkerson (Deceased)

 

CLASS OF 1942

Rebecca Boxberger (NEE: Adler) (Deceased)

C. R. Bare (Deceased)

Oral Bare

Jack Bell (Deceased)

Walter Burt (Deceased)

Modene Browning (Nee: Allen) (Deceased)

Wilma Wall (NEE: Dick)

Juanita Watson (NEE: Grantham) (Deceased)

Eva Mae Cook (NEE: Hill)

Lois Pryor (NEE: Hargrove)

George Kowena (Deceased)

L. O. Lee (Deceased)

Mildred Ballard (NEE: Morrison)

Virginia Park

Jim Petty (Deceased)

Dan Poole

Ruby Smith (NEE: Owen) (Deceased)

Aline Sargent

Gracie Harris (NEE: Talley) (Deceased)

Doris Killian (NEE: Vestal)

Terry Watson

Earl Webster (deceased)

Velma Berry (NEE:Wynn) (Deceased)

 

CLASS OF 1941

Louie Altizer (Deceased)

Rhoda Tate (NEE: Asenap)

Bernece Richards (NEE: Beck)

Winifred Watkins (NEE: Brewer)

Bessie Swindler (NEE: Christian)

Luethel Codopony (Deceased)

Verne Cude

Luther Geiger (Deceased)

Joe Gomez (Deceased)

Gladys Gordon

L. D. Hargrove

Frankie Hill (NEE: Harris) (Deceased)

M. O. Holland (Deceased)

Melvin Lee (Deceased)

Delmar McLinn

Marjorie Feeback (NEE: Owen)

Leola Park (Deceased)

Sam Petty (Deceased)

Charles Sanders (Deceased)

Lahoma Allen (NEE: Singleton) (Deceased)

Marilyn Waddell (Deceased)

Harold Zimmerman (Deceased)

 

CLASS OF 1940

Hanna Adler

Alvin Campbell (Deceased)

Vernon Carter (Deceased)

Jack Greenhaw (Deceased)

Carl Gordon (Deceased)

Howard Lee Hill

Clay Hoahwah (Deceased)

DeVern Jones (Deceased)

Hugh Kennedy (Deceased)

Alfred Lawrence

Deronda Null (NEE: McLinn)

Bessie Marie Singleton (NEE: Null)

J. W. Park (Deceased)

Arlie Parker (Deceased)

Verna Lee Petty

Berniece Reeves

Mildred Vestal (Deceased)

Dale Williams

Frances Wise (Deceased)

Ralph Wood

Margie Rickell (NEE: Yowell)

Warren Zimmerman

 

CLASS OF 1939

Olda Frederick Bare, Jr. (Deceased)

Beatrice Burrough

Dorothy Dean Livingston (NEE: Carothers) (Deceased)

Elsie Hardie

Mae Pierson (NEE: Harrison) (Deceased)

Dorothy Ishmael (NEE: Allen)

Glen Koweno (Deceased)

James T. Lafferty, Jr. (Deceased)

Kathryn Hodgson (NEE: Poole)

Ruby Skaggs

Bertha Talley (Deceased)

Marrine Keener (NEE: Taylor)

Boneta Meadows (NEE: Watson)

James Webb (Deceased)

 

CLASS OF 1938

Lee Roy Barger (Deceased)

George Campbell (Deceased)

Louis Wayne Elrod (Deceased)

Aurora Roberts (NEE: Gomez) (Deceased)

Velverdy Knowles (Deceased)

Audra Hockersmith (NEE: Lawrence)

Dorothy Johnson (NEE: Pettigrew)

Harold Powell

Houton Rice (Deceased)

Betty Jane Damron (NEE: Stammer)

Emma Farris (NEE: Zimmerman)

 

CLASS OF 1937

Howard Barker (Deceased)

Margaret Cox (NEE: Brewer) (Deceased)

Norene Campbell (NEE: Barker) (Deceased)

Donald Dye

Weldon Johns

James Lanterman (Deceased)

Lucile Jones, Beeamra, (NEE: Logan) (Deceased)

Cleo McFarland (Deceased)

Franklin Wilson (Deceased)

 

CLASS OF 1936

Herald Bare (Deceased)

Thelma Beck (Deceased)

Andrew Boydston (Deceased)

Charles Clark

Bernice Beauchamp (NEE: Haddon)

Fay Wilson (NEE: Kennedy)(Deceased)

Irena Hansen (NEE: Ledford)

Harold Lowe

Frances Mathews (NEE: Poole) (Deceased)

Howard Skaggs (Deceased)

Edna Marie Anderson (NEE: Taylor)

Mildred Wilson (Deceased)

Ruth Keith (NEE: Wise)

CLASS OF 1935

Jimmy Clark (Deceased)

Lois Parks (Deceased)

Glen Powell (Deceased)

Lucille Vestal (Deceased)

 

CLASS OF 1934

Sarah Forshee (NEE: Park) (Deceased)

Clarence Barker (Deceased)

 

CLASS OF 1933

Garrett Anderson (Deceased)

Oretta Ball (NEE: Anderson)

Charles Blakesley

Mary Lee Brewer

Opal Campbell (Deceased)

Gladys Harris (Deceased)

Juanita Kaigler (Deceased)

Leroy Knowles (Deceased)

Viola Moore(NEE: Knowles) (Deceased)

Jewell Coffelt (NEE: Lee) (Deceased)

Aline Moore

Dorothy Chappell (Nee: Skaggs) (Deceased)

Doyal Vestal (Deceased)

Marie Stephenson (NEE:Vestal) (Deceased)

CLASS OF 1932

Janet Dixson (Nee: Beeses)

Molly Chebahtah (NEE: Godsoe) (Deceased)

CLASS OF 1931

Lola Bare (Deceased)

Otis Branscum

Gladys Hawkins (NEE: Poole)

 

CLASS OF 1930

Caroline Brewer

Bessie Mae Bynum

Leonard Chebahtah (Deceased)

Juanita Jones

Marjorie Womack

 

CLASS OF 1929

Oretta Anderson

Inez Fagg (NEE: Bare) (Deceased)

Russell Beauchamp (Deceased)

 

CLASS OF 1928

Sparrell Altizer (Deceased)

J. D. Bare (Deceased)

Ola Lois Bare

Verne Ford

Lois Glenn

Louise Griffith

Juana Hess (Deceased)

Van David Hess (Deceased)

Bonnie McLinn (NEE: Park) (Deceased)

Guy Park (Deceased)

Mable Roach

Francis Wallace (Deceased)

Ferne Zimmerman

Mable Denny (Deceased)

Ms. Vern Ford

Ms. Clarence Rennels

CLASS OF 1927

Lucile Altizer (Deceased)

Ester Mae Godsoe (Deceased)

Gertie Kaigler (Deceased)

Lola Knowles (Deceased)

Ray Poole

 

CLASS OF 1926

Kidwell Bare (Deceased)

Ena Giles

Esther Vogan (NEE: Bland) (Deceased)

 

CLASS OF 1925

Maud Prince (NEE: Bingham) (Deceased)

Robert Hood (Deceased)

Virginia Vokins (NEE: Kennedy) (Deceased)

Zella Beauchamp (NEE: Logan)

Russell Parks

Irene Pool

Ruby Yowell (Deceased)

 
 

The three oldest classes we know about

CLASS OF 1924

  • Gladys Ryan (NEE: Cook)
  • O'Neal Cook
  • Ida Merry
  • Claude Pool
  • Dorothy Glenn (NEE: Vogan) (Deceased)

CLASS OF 1923

Ethel Brooks

Lucile Lindsey

CLASS OF 1921

Blanch Kimbell (NEE: Poole) (Deceased)

 

Bernice Lee

 

Charlotte Magness

 

 

FRIENDS OF IHS

TEACHERS

  • Paul Alexander
  • Edna Altizer (Deceased)
  • Inez Baptist
  • Barbara Bailey (home economics)
  • Bruce Bailey (science)
  • Zella Beauchamp (Logan)
  • Ray Beavers
  • Victory Beavers (Deceased)
  • Marvin Bicket
  • Linda Boyer Aleshire
  • Ida Murrey Baker
  • Roberta Biles
  • Rebecca Brewer (elementary)
  • Minnie Sue Bussanmas Bridges (business)
  • Vic Bright
  • Pat Bright
  • June Alice Bruce Stubbs
  • Helen Burkhart
  • Viona Moulden Callicott (Deceased)
  • Ricky Carothers
  • Charlotte Carter
  • Barbra Cavett
  • Don Chancellor (principal)
  • Iris Chancellor
  • L. L. Chisum
  • Thelma Chisum
  • Dianne Dawson Clark (elementary)
  • Jana Cobb (English)
  • Gertrude Gossett Cook
  • Creed Curtis
  • Don Dale
  • Bobby Dawson (coach)
  • Eddie Dawson (Deceased)
  • Pete Dempsey (AG)
  • Alba Dissinger (Spanish, history)
  • Shirley Parker Dodd (elementary)
  • Doris Ellis
  • Jane Ellis (elementary)
  • Kenneth Ellis (Deceased)
  • Matt Fenhaus (elementary)
  • Carrie Fischer
  • Laurie Fixaco (math)
  • Bob Ford
  • Ruth Fullingham
  • David Gerbrandt
  • Laninia Gilbert
  • Kirk Givens (science)
  • Dorothy Vogan Glenn (Deceased)
  • DeDe Graham
  • Kenny Graham
  • Mary Gray
  • Virginia Gray
  • Kim Hale (computers)
  • Gladys Haley (Deceased)
  • Hugh Haley (Deceased)
  • Betty Halterman (elementary)
  • Joann Hamilton
  • Becky Haney (Nee: Robertson)
  • Clarence Hardie
  • Mary Harmon (special education)
  • Margaret Headley Powell
  • Sue Hess (Deceased)
  • Garland Hollars
  • Norma Hollars
  • Ben Honea
  • Wilma Horton
  • Amy Huff (math, computers)
  • Elsie Hunter
  • Leonard Hunter (Deceased)
  • Cece Igo (elementary)
  • Teresa Jackson (NEE: Messick)
  • Dennis Jeter
  • Rex Johnson (Deceased)
  • Jake Johnson (Deceased)
  • Hugh Kennedy
  • Virginia Kennedy (Deceased)
  • Betty King (Deceased)
  • George King
  • Hugh Kennedy (Deceased)
  • John Lair
  • Victor Legako (math)
  • Betty Lofton
  • Flossie Luttrell
  • Ray Luttrell
  • Bernie Lyon (elementary)
  • J. B. Massey
  • Judy Glandon MacFadzean (elementary, alternative education)
  • Penny McCustion
  • Gladys McElroy
  • Bonnie Park McLinn (Deceased)
  • Ed Meece (Deceased)
  • Jo Meece (Deceased)
  • Teresa Moore Cole (Deceased)
  • Dixie Morrison
  • Don Muse (Deceased)
  • Bruce Nelson
  • Opal Nelson
  • Bill Osborn (science)
  • Sydney Perry (librarian)
  • Virginia Perry (home economics)
  • Kenneth Pickard
  • Ralph Ragan
  • Barbara Carothers Robertson (reading specialist)
  • Leon Romans
  • Pat Routon (elementary, counselor)
  • Michael B. Rodgers (History, Coach)
  • Lynn Rudd
  • Susan Rutter (Parker)
  • Jack Slater
  • W. J. Slive (Deceased)
  • Jake Smart
  • Virignia Smart
  • Jimmy Smith (coach, history)
  • Lucille Smith
  • Mr & Ms. John Spradling
  • Syble Stacey
  • Ronal Stoll (AG)
  • Glenna Swaner (elementary)
  • Jerry Thompson
  • Norman Tippeconnie (coach, history)
  • Don Tucker (Deceased)
  • Dean Underwood
  • MaDonna Vanzan
  • Deanna Tucker Voegeli
  • Darwin Wadsworth
  • Rocky Whipple
  • Bernice Wilson (Deceased)
  • Lena Wood (Deceased)
  • Lewis Wood
  • Mary Evelyn Wood Clepper
  • Robert Wood
  • W.M. Woods (Deceased)
  • Ivan Wooten (Deceased)
  • Elbert Youell

comment posted by John Halloran on 01-02-2017
Looking for Claude Craft, class of 61.
Thanks & Happy New Year
comment posted by John Halloran on 10-03-2016
Good morning, I am looking for Claud Craft, class of 61? I knew him from his days at Cache High.
Thanks and God Bless,
John
comment posted by KAYLEE HOLLAWAY on 09-14-2016
Interesting comments . I loved the facts . Does someone know where I might access a blank CT DRS CT-945 version to work with ?
comment posted by Mark Mentel on 02-25-2016
Forgot some teachers Barbra Cavett 1972, Lynn Rudd 1973 and rocky Whipple 1973
comment posted by Bill Lee on 08-09-2015
E-Mail address revardlee@yahoo.com
comment posted by Bill Lee on 05-01-2015
E-mail change to revardlee@yahoo.com class of 1948
comment posted by Chris Shackelford on 01-17-2015
forgot to add the photo was from 1942-43 year of school. thanks.
comment posted by Chris Shackelford on 01-17-2015
Hello, I'm looking for information about my father, Bobby Wayne Shackelford. I have a picture of when he attended this school but don't know for how long or if he graduated. Also, fourth column is cut off and I can't see individual listed. If this can be fixed that would be great! thanks! If you have information you can reach me at rishack65 at hotmail dot com.
comment posted by Mike Rodgers on 12-04-2014
Hey! I'd like the record to show I was there too. I'm a proud former teacher/coach at Indy.
comment posted by Billie Jo Ward nee Bird on 10-08-2014
Just wanted to say hi and see if anyone remembers me. I miss my friends, what few I had.
comment posted by DeDe Graham on 05-10-2014
Enjoyed finding the alumni site. My Dad Johnny Thorp graduated with the class of 1944. Of course, Kenny and I taught school there.

Kenny is running for District Judge. The counties included are Comanche, Stephens, Jefferson, and Cotton. We would appreciate yur vote and support at the general election on November 4. Thanks!
comment posted by Doug Schlumbohm on 11-13-2013
Hi: Born a block North of the drug store, I attended Indiahoma School thru grade 8 and am currently writing my memoirs. Funny, but the more I write, the more I remember. Enjoy your website very much and have been in contact with Keith Morrison and Charles Preast, having obtained their email addresses from the website. I also corresponded with Carol Gerbrandt in California for awhile, having obtained her email from an associate who wrote a story about her father. Hello to Roy Meyers, whom I last saw in 1970 or thereabouts My email is Sindiahoma@yahoo.com. Go figure!
comment posted by Deanna Voegeli on 01-25-2013
to: Caroline Landry - I took a picture of the 1946 picture in the lobby and I will be glad to send it toyou if you will send me either your phone # and I will send it via phone, or if you will send me your email address, I will email it to you. Deanna Voegeli email address dvoegeli@indiahomaps.org
comment posted by Caroline Landry on 01-08-2013
Does anyone have a picture of 1946 class, my mom Bonnie Savage is deceased trying to restore a old photo.
comment posted by Gerey Beauchamp Foskin on 04-17-2012
I am disappointed at changing the date of the Alumni Banquet from Thanksgiving weekend to Easter weekend. Due to the change I know that many Alumni who live out of town were not able to attend including myself and that the vote at the banquet was to have it the next time on Easter weekend...Is there any chance of getting the banquet changed back to Thanksgiving weekend? So many Alumni look forward to visiting with classmates at the banquet and now for some it will be impossible to attend during Easter.
comment posted by Wayne Bland, Class of '47 on 01-09-2012
My fifth grade teacher was Edna Conry (I'm not sure of the spelling) and my sixth grade teacher was Laura Mae Wicker.
comment posted by Pokey on 11-11-2011
I went to tons of links before this, what was I tihinnkg?
comment posted by Gracelynn on 11-10-2011
All of these artilces have saved me a lot of headaches.
comment posted by Douglas Alencar on 11-01-2011
Please, add me e-mail to my name in Class of 1995! dbalencar@yahoo.com
Thanks!
comment posted by Alan Bandy on 07-24-2011
my email is bandyar@drexel.edu
comment posted by Barbalee Blair on 06-08-2011
Ms. Patton taught second grade this year.
comment posted by ms. myers on 06-07-2011
who is the second grade teacher
comment posted by Art Halloran on 05-22-2011
Looking for Claude Craft, class of 61. Any suggestions?
Thanks, Art (mikefranklin43@yahoo.com)
comment posted by Barbara Ann Curington Eckhart on 04-11-2011
Could you give my any info on Stanley Neugebauer if he is living? My emaill address is jerry-eckhart@att.net
comment posted by Barbalee Blair on 12-04-2010
You're on, Mr. Wilson! I hope someone finds you!
comment posted by Greg Wilson on 12-04-2010
Please add my name to those listed with class of 1983. I attended 1st through 4th grade years 1972 - 1975 before moving to North Dakota with my family. I would like to reconnect with a couple of childhood friends which I don't see listed as graduating from Indiahoma either but thought they might find me by searching here. email - holby13@bellsouth.net
comment posted by Barbalee Blair on 09-28-2010
Thanks for letting me know! Name is changed
comment posted by Crystal Zurenda on 09-28-2010
Class of 2002- Chris Albright's name is now Chris Webster.
comment posted by Johan Tholome on 08-30-2010
Hey everyone, i think this is a terrific idea

my e-mail is johan.tholome@gmail.com
class of 2008 - Exchange Student
comment posted by Sharon Eades on 07-10-2010
Del Mona Weesaw Class of 1968 ~ Left this world to be in Heaven... She became noted for the song Hallelujah Square ~ She sang and recorded that song for the past 50 yrs. She passed away on July 9 2010 in Ft Washakie Wyoming.
comment posted by Nan Kent on 06-16-2010
Does any one have any info on Wayne Alexander class of 1946.
Says he is deceased, looking for any info you might have
Thanks
comment posted by Barbalee on 06-12-2010
Though sad, thank you for letting me know.
comment posted by Cody Stoll on 06-11-2010
Class of 1940
DeVern Jones (my father) and Jack Greenhaw are deceased.
Thanks, Great Website !!!
comment posted by Barbalee on 06-02-2010
You got it, Mr. Cheatham. Thanks for staying in touch!
comment posted by mark cheatham on 06-02-2010
good job. add my email address: mcheatham@penskeautomotive.com
comment posted by Barbalee on 05-12-2010
Done deal, Ms. Banse. Thanks for letting us know!
comment posted by Leanna Banse (NEE: Cable) on 05-11-2010
Please change me email address to leanna_banse@yahoo.com. Thanks.
comment posted by Barbalee on 04-19-2010
We change it constantly, so keep your eyes peeled. I'm glad you've enjoyed it so far :-)!
comment posted by Gerey Beauchamp Foskin on 04-19-2010
This is the first time I have looked at this website and I have really enjoyed it... Thank you so much!
comment posted by Barbalee on 03-06-2010
Done deal, Mr. Lee, and I'm glad you like the site!
comment posted by JD Lee Class fo 1960 on 03-06-2010
Please change my e-mail address to judlee2471@yahoo.com.
Thanks for you effort maintaining this site.
comment posted by Barbalee on 02-21-2010
It's fixed--I'm sorry, and thanks for letting me know, Mr. Mills! I hope to meet you soon.
comment posted by Mick Mills on 02-21-2010
You don't have me down in the class of 1990
comment posted by Kenneth Grooms on 02-09-2010
enjoyed visiting this website!
comment posted by Barbalee on 01-25-2010
I'd be the one, and I sure as heck did miss it. Thank you, MJ! I'll get it fixed asap.
comment posted by Mary Jane Roberts on 01-24-2010
Who is the contact for updating?
Class of 1982 is missing.